Mahir Demirkol

Kurra Hafız - Mahir DEMİRKOL

  • 1978 Yılında Almanya’da doğdu. 1984 yılında ailesi ile birlikte kesin dönüş yaparak memleketi olan Bolu/Yeniçağa’ ya yerleşti. İlkokulu Yeniçağa’ da okudu. 1992 yılında Yeniçağa Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamladı.
  • 1992 -1995 yılları arasında İstanbul / Sultanbeyli Merkez Kur’an Kursu’nda Arapça-Hadis-Tefsir dersleri aldı. Bu derslerin yanı sıra dışarıdan sınavlara girerek Bolu İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi.

  • 1996 - 1999 yılları arasında İstanbul / Göztepe Gözcübaba Kur’an Kursu’nda Kurra Hafız İbrahim TANRIKULU Hoca efendiden Aşere –Takrib- Tayyibe ilmini okudu. Bu zaman zarfında İbnü’l Cezerî ’nin ‘’Mukaddime’’ adlı eserini ezberledi ve Kur’an-ı Kerimi iki kez yazarak icazet aldı.

2004 yılında Bolu merkeze bağlı demirciler köyünde vekil İmam Hatip olarak göreve başladı.
  • 2006 yılında İstanbul/ Üsküdar Küplüce Caminde Müezzin Kayyım olarak atandı.
  • 2010 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının “ Dışarıdan Kıraat okuyanlara” yönelik açmış olduğu sınavda başarılı olarak Kıraat belgesini aldı.

2014 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

2015 yılında Kur’an Kursu öğreticiliğine geçti. Görev süresince İstanbul’un muhtelif camilerinde hatimle teravih kıldırdı ve hafızlık yarışmalarında dereceleri oldu.

Müşâbih ayetler üzerine yaklaşık 15 yıldır çalıştı ve halen de çalışmaya devam etmektedir.

2017 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Kastamonu Eğitim Merkezinde Kur’an-ı Kerim Öğretmeni olarak atandı. Halen burada aslî görevine deva etmektedir.

Ayrıca ülkemizde hafızları temsil eden en büyük STK olan

Evrensel Hafızlar Derneği Yüksek İstişare Kurul üyesidir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Hafızlığı Kodlama Metotları Hakkında Bilgi Almak İstermisiniz!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişime geçebilirsiniz

Detaylı bilgi ve Satın almak için iletişime geçebilirsiniz!